  • GRM316F11H103ZD01D
GRM316F11H103ZD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM316F11H103ZD01D
HK JDW NO:
535-GRM316F11H103ZD01D
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor -20% -80/+30% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 11233
Step5Bar-code shipping tag
GRM316F11H103ZD01D
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    -20%
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    -80/+30% ppm/°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Temperature Characteristics Code
    F
  • Multilayer
  • Size Code
    1206
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm