  • GRM3163U1H182JZ01D
GRM3163U1H182JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM3163U1H182JZ01D
HK JDW NO:
535-GRM3163U1H182JZ01D
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
1.8nF Ceramic Capacitor 5% -750+/-120ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 5985
Step5Bar-code shipping tag
GRM3163U1H182JZ01D
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    -750+/-120ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    UJ
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1206
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm