  • GRM21BR72A123JA01K
GRM21BR72A123JA01K
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BR72A123JA01K
HK JDW NO:
535-GRM21BR72A123JA01K
Description:
12nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 11050
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BR72A123JA01K
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm