  • GRM21BF51C474ZA01L
GRM21BF51C474ZA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BF51C474ZA01L
HK JDW NO:
535-GRM21BF51C474ZA01L
Package:
Description:
470nF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10364
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BF51C474ZA01L
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    80%
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    1.25mm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness
    1.3462mm