  • GRM21BF11A475ZA01L
GRM21BF11A475ZA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BF11A475ZA01L
HK JDW NO:
535-GRM21BF11A475ZA01L
Package:
0805
Description:
4.7μF Ceramic Capacitor -20% -80/+30% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 6474
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BF11A475ZA01L
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    -20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    -80/+30% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    F
  • Multilayer
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm