  • GRM21B7U1H272JZ01L
GRM21B7U1H272JZ01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21B7U1H272JZ01L
HK JDW NO:
535-GRM21B7U1H272JZ01L
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
GRM 2700pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 13469
Step5Bar-code shipping tag
GRM21B7U1H272JZ01L
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    2700pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Height
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm