  • GRM21B7U1A104JA01K
GRM21B7U1A104JA01K
advertisement
Manufacturer No:
GRM21B7U1A104JA01K
HK JDW NO:
535-GRM21B7U1A104JA01K
Description:
100nF Ceramic Capacitor 5% -750+/-120ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 2967
Step5Bar-code shipping tag
GRM21B7U1A104JA01K
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -750+/-120ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    U2J
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm