  • GRM21B5C2D820FV01L
GRM21B5C2D820FV01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21B5C2D820FV01L
HK JDW NO:
535-GRM21B5C2D820FV01L
Package:
0805
Datasheet:
Description:
82pF Ceramic Capacitor 1% 0805
Quantity:
In Stock : 6604
Step5Bar-code shipping tag
GRM21B5C2D820FV01L
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    1%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm