  • GRM219R71H272MA17J
GRM219R71H272MA17J
advertisement
Manufacturer No:
GRM219R71H272MA17J
HK JDW NO:
535-GRM219R71H272MA17J
Package:
0805
Description:
2.7nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 7697
Step5Bar-code shipping tag
GRM219R71H272MA17J
  • Capacitance
    2.7nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    850μm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%