  • GRM219F51C224ZA01D
GRM219F51C224ZA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM219F51C224ZA01D
HK JDW NO:
535-GRM219F51C224ZA01D
Package:
Description:
220nF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 1334
Step5Bar-code shipping tag
GRM219F51C224ZA01D
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    80%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm