  • GRM219B31E474KA88D
GRM219B31E474KA88D
advertisement
Manufacturer No:
GRM219B31E474KA88D
HK JDW NO:
535-GRM219B31E474KA88D
Description:
470nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 1379
Step5Bar-code shipping tag
GRM219B31E474KA88D
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    B
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm