  • GRM2197U2A1R5CD01D
GRM2197U2A1R5CD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2197U2A1R5CD01D
HK JDW NO:
535-GRM2197U2A1R5CD01D
Description:
GRM 1.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 4955
Step5Bar-code shipping tag
GRM2197U2A1R5CD01D
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm