  • GRM2195C2A151JD01D
GRM2195C2A151JD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2195C2A151JD01D
HK JDW NO:
535-GRM2195C2A151JD01D
Package:
0805
Datasheet:
Description:
150pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 16744
Step5Bar-code shipping tag
GRM2195C2A151JD01D
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm