  • GRM2191X2A180JZ01D
GRM2191X2A180JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2191X2A180JZ01D
HK JDW NO:
535-GRM2191X2A180JZ01D
Package:
Description:
18pF Ceramic Capacitor 5% -1000/+350ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 1736
Step5Bar-code shipping tag
GRM2191X2A180JZ01D
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -1000/+350ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm