  • GRM216R71H822MA01J
GRM216R71H822MA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM216R71H822MA01J
HK JDW NO:
535-GRM216R71H822MA01J
Package:
0805
Datasheet:
Description:
8.2nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 2949
Step5Bar-code shipping tag
GRM216R71H822MA01J
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    8.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm