  • GRM2165C2A361GA01J
GRM2165C2A361GA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM2165C2A361GA01J
HK JDW NO:
535-GRM2165C2A361GA01J
Package:
0805
Datasheet:
Description:
360pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 3325
Step5Bar-code shipping tag
GRM2165C2A361GA01J
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 4 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    360pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm