  • GRM2162C1H220GZ01D
GRM2162C1H220GZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2162C1H220GZ01D
HK JDW NO:
535-GRM2162C1H220GZ01D
Package:
0805
Datasheet:
Description:
22pF Ceramic Capacitor 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 7646
Step5Bar-code shipping tag
GRM2162C1H220GZ01D
    Yes
  • Positive Tolerance
    2%
  • Negative Tolerance
    2%
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    600μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C