  • GRM188R72A152JA01D
GRM188R72A152JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R72A152JA01D
HK JDW NO:
535-GRM188R72A152JA01D
Package:
0603
Datasheet:
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 14648
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R72A152JA01D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    1.6mm