  • GRM188R71H331JA01J
GRM188R71H331JA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R71H331JA01J
HK JDW NO:
535-GRM188R71H331JA01J
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
330pF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 15902
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R71H331JA01J
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Size Code
    0603
  • Length
    1.6mm