  • GRM188R71H241KA01J
GRM188R71H241KA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R71H241KA01J
HK JDW NO:
535-GRM188R71H241KA01J
Package:
0603
Description:
240pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 6447
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R71H241KA01J
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    240pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    1.6mm