  • GRM188R71H154MAC4D
GRM188R71H154MAC4D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R71H154MAC4D
HK JDW NO:
535-GRM188R71H154MAC4D
Package:
0603
Description:
150nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 17658
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R71H154MAC4D
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm