  • GRM188R71E302MA01D
GRM188R71E302MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R71E302MA01D
HK JDW NO:
535-GRM188R71E302MA01D
Description:
3nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 6649
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R71E302MA01D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    3nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Length
    1.6mm