  • GRM188R11H104KA93D
GRM188R11H104KA93D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R11H104KA93D
HK JDW NO:
535-GRM188R11H104KA93D
Package:
0603
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 6432
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R11H104KA93D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Multilayer
  • Length
    1.6mm