  • GRM188F11H473ZA01D
GRM188F11H473ZA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188F11H473ZA01D
HK JDW NO:
535-GRM188F11H473ZA01D
Package:
Ceramic
Description:
47nF Ceramic Capacitor -20% -80/+30% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 17571
Step5Bar-code shipping tag
GRM188F11H473ZA01D
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    -20%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -80/+30% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    F
  • Multilayer
  • Size Code
    0603
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm