  • GRM188C80G226MEA0D
GRM188C80G226MEA0D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188C80G226MEA0D
HK JDW NO:
535-GRM188C80G226MEA0D
Description:
GRM 22μF Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 1810641
Step5Bar-code shipping tag
GRM188C80G226MEA0D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Weight
    6.293594mg
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    4V
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm