  • GRM188B31H104KA92D
GRM188B31H104KA92D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188B31H104KA92D
HK JDW NO:
535-GRM188B31H104KA92D
Description:
Cap Ceramic 0.1uF 50V B 10% SMD 0603 85C Paper T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM188B31H104KA92D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm