  • GRM1887U1H152GA01D
GRM1887U1H152GA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1887U1H152GA01D
HK JDW NO:
535-GRM1887U1H152GA01D
Description:
GRM 1500pF Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 1501
Step5Bar-code shipping tag
GRM1887U1H152GA01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm