  • GRM1885C2D8R0DV01D
GRM1885C2D8R0DV01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C2D8R0DV01D
HK JDW NO:
535-GRM1885C2D8R0DV01D
Description:
8pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 14840
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C2D8R0DV01D
    Select All
  • Negative Tolerance
    6.25%
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • Thickness
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    WRAPAROUND
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    6.25%