  • GRM1885C1H301JD01D
GRM1885C1H301JD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C1H301JD01D
HK JDW NO:
535-GRM1885C1H301JD01D
Package:
0603
Datasheet:
Description:
300pF 50V Ceramic Capacitor 5% 0603
Quantity:
In Stock : 17150
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C1H301JD01D
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    300pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm