  • GRM1885C1H111FA01D
GRM1885C1H111FA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C1H111FA01D
HK JDW NO:
535-GRM1885C1H111FA01D
Package:
Datasheet:
Description:
110pF Ceramic Capacitor 1%
Quantity:
In Stock : 2852
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C1H111FA01D
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    110pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1.6mm