  • GRM1883C1H3R3CZ01D
GRM1883C1H3R3CZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1883C1H3R3CZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1883C1H3R3CZ01D
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
3.3pF Ceramic Capacitor 120ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 1763
Step5Bar-code shipping tag
GRM1883C1H3R3CZ01D
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    120ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    CJ
  • Multilayer
  • Size Code
    0603
  • Positive Tolerance
    7.58%
  • Negative Tolerance
    7.58%
  • Length
    1.6mm