  • GRM15XR71H122KA86D
GRM15XR71H122KA86D
advertisement
Manufacturer No:
GRM15XR71H122KA86D
HK JDW NO:
535-GRM15XR71H122KA86D
Package:
0402
Datasheet:
Description:
1.2nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 9106
Step5Bar-code shipping tag
GRM15XR71H122KA86D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    550μm
  • Length
    1mm