  • GRM15XR11H102KA86D
GRM15XR11H102KA86D
advertisement
Manufacturer No:
GRM15XR11H102KA86D
HK JDW NO:
535-GRM15XR11H102KA86D
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 1105
Step5Bar-code shipping tag
GRM15XR11H102KA86D
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    0402
  • Height
    0.3mm
  • Length
    1mm
  • Width
    500μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V