  • GRM15XB11C472KA86D
GRM15XB11C472KA86D
advertisement
Manufacturer No:
GRM15XB11C472KA86D
HK JDW NO:
535-GRM15XB11C472KA86D
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 4089
Step5Bar-code shipping tag
GRM15XB11C472KA86D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
  • Size Code
    0402
  • Height
    0.3mm
  • Length
    1mm