  • GRM155R71H822MA88J
GRM155R71H822MA88J
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R71H822MA88J
HK JDW NO:
535-GRM155R71H822MA88J
Description:
8.2nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 4115
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R71H822MA88J
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    8.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    1mm