  • GRM155R71E752MA01D
GRM155R71E752MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R71E752MA01D
HK JDW NO:
535-GRM155R71E752MA01D
Description:
7.5nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 12766
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R71E752MA01D
    Select All
  • Dielectric
  • Length
    1mm
  • Width
    500μm
  • Thickness
    500μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    7.5nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C