  • GRM155R71E123MA61J
GRM155R71E123MA61J
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R71E123MA61J
HK JDW NO:
535-GRM155R71E123MA61J
Package:
0402
Description:
12nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 40241
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R71E123MA61J
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Length
    1mm