  • GRM155R71C203KA01D
GRM155R71C203KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R71C203KA01D
HK JDW NO:
535-GRM155R71C203KA01D
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
GRM 0.02μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 14536
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R71C203KA01D
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
    EAR99
  • Temperature Coefficient
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.02μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm