  • GRM155R61A334ME15J
GRM155R61A334ME15J
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R61A334ME15J
HK JDW NO:
535-GRM155R61A334ME15J
Description:
GRM 0.33μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 5972
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R61A334ME15J
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    CERAMIC
  • Weight
    6.010099mg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm