  • GRM155C81A225KE44D
GRM155C81A225KE44D
advertisement
Manufacturer No:
GRM155C81A225KE44D
HK JDW NO:
535-GRM155C81A225KE44D
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
GRM 2.2μF Ceramic Capacitor ±10% X6S 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 81435
Step5Bar-code shipping tag
GRM155C81A225KE44D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    6.010099mg
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm