  • GRM155C80J824ME15J
GRM155C80J824ME15J
advertisement
Manufacturer No:
GRM155C80J824ME15J
HK JDW NO:
535-GRM155C80J824ME15J
Package:
0402
Datasheet:
Description:
820nF Ceramic Capacitor 20% 22% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 12065
Step5Bar-code shipping tag
GRM155C80J824ME15J
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    22% ppm/°C
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Length
    1mm