  • GRM1557U1A392JA01D
GRM1557U1A392JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1557U1A392JA01D
HK JDW NO:
535-GRM1557U1A392JA01D
Description:
GRM 3900pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 22312
Step5Bar-code shipping tag
GRM1557U1A392JA01D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    3900pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm