  • GRM1556R1H9R4CZ01D
GRM1556R1H9R4CZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1556R1H9R4CZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1556R1H9R4CZ01D
Description:
GRM 9.4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF R2H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 16009
Step5Bar-code shipping tag
GRM1556R1H9R4CZ01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    R2H
  • Capacitance
    9.4pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    R2H
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm