  • GRM1555C1H680JD01D
GRM1555C1H680JD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C1H680JD01D
HK JDW NO:
535-GRM1555C1H680JD01D
Package:
Description:
68pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 2305
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C1H680JD01D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
    500μm
  • Length
    1mm