  • GRM1555C1H221FA01D
GRM1555C1H221FA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C1H221FA01D
HK JDW NO:
535-GRM1555C1H221FA01D
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
GRM 220pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 88346
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C1H221FA01D
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm