  • GRM1555C1H1R5WZ01D
GRM1555C1H1R5WZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C1H1R5WZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1555C1H1R5WZ01D
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
GRM 1.5pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 3593
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C1H1R5WZ01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn)
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm