  • GRM1555C1H180FZ01D
GRM1555C1H180FZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C1H180FZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1555C1H180FZ01D
Package:
Datasheet:
Description:
18pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5551
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C1H180FZ01D
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm