  • GRM1555C1E8R1DA01D
GRM1555C1E8R1DA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C1E8R1DA01D
HK JDW NO:
535-GRM1555C1E8R1DA01D
Description:
GRM 8.1pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 3514
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C1E8R1DA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    8.1pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm