  • GRM1552C1H150JZ01D
GRM1552C1H150JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1552C1H150JZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1552C1H150JZ01D
Package:
Datasheet:
Description:
15pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10841
Step5Bar-code shipping tag
GRM1552C1H150JZ01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
  • Length
    1mm