  • GRM152C80J224KE19D
GRM152C80J224KE19D
advertisement
Manufacturer No:
GRM152C80J224KE19D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM152C80J224KE19D
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
GRM 0.22μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X6S 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~105°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 3137
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
GRM152C80J224KE19D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    6.010099mg
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Dielectric
    X6S
  • Height
    200μm
  • Length
    990.6μm
  • Width
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm